Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Chtějte kvalitní komín

Ke každému domu patří nerozlučně také komín. Potřebujete-li odvádět spaliny z tuhých paliv, je dobré pořídit si kvalitní komín. Mezi ty s nejdelší životností patří nerezové komíny. Nerezové komíny od Komíny-nerez.cz jsou tvořeny vysoce kvalitní nerezovou ocelí, která komínu dodává prvotřídní praktické vlastnosti.

Nerezové komíny jsou výjimečně odolné vůči vlhkosti, extrémním teplotám a také chemickým látkám. Z tuhých paliv vznikají hořením kyselé kondenzáty, které působí destruktivně na běžné zděné komíny. Proto se vyplatí investovat spíš do nerezového komínu než do zděného. Pokud už zděný komín máte a chcete jeho životnost prodloužit na maximum, opatřete mu nerezovou komínovou vložku, která povrch zděného komínu ochrání před agresivními spalinami, takže váš stávající komín vám vydrží ještě dlouho stoprocentně sloužit.

Přednosti nerezových komínových systémů

V čem spočívá hlavní výhoda nerezového komínu? Nerezový komín je velice variabilní, díky mnoha různým dílům z nerezové oceli, které lze snadno spojovat, si můžete vytvořit nerezový komín podle vašich potřeb a konkrétních dispozic vašeho domu. Důležité je vědět, jak vysoký nerezový komín potřebujete, pokud si necháte namontovat delší nebo naopak kratší komín, než je optimální, nevzniká v komínu dostatečný tah, spaliny tak nejsou správně odvětrávány a při spalování tak může vznikat mnohem více kouře a sazí, protože vlivem nedostatku přivedeného externího vzduchu nedochází k dokonalému spalování. Věnujte tedy pozornost nejen topné soustavě, ale také soustavě odvodu spalin.

Nerezové komíny umožní dosáhnout maximální účinnosti vašeho systému vytápění a minimalizovat tak náklady na vytápění. Neváhejte a rozhodněte se i vy pro kvalitní nerezové komíny od Komíny-nerez.cz a pořiďte si nerezový komín po jednotlivých dílech.


Jak sestavit komínový systém?

Reportáž z pořadu Rady ptáka loskutáka, která se věnuje nerezovým komínovým systémům:
Nabízené typy komínových vložek

Standardní komínová vložka nerezová (Zdroj: kominy-nerez.cz) Žáruvzdorný izolovaný komín (Zdroj: kominy-nerez.cz) Žáruvzdorná vložka oválná (Zdroj: kominy-nerez.cz)
Autor článku: Tomáš Jančařík

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 03.09., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Chtějte kvalitní komín

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist