Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Šest tipů, jak vyplnit prostor

Koupili jste si náramný domek či pronajali byt , ale tápete při jeho vybavování? Nevadí, připravili jsme pro vás pár tipů.

1. Rozmyslete a nejlépe i namalujte, jak a kam rozmístit potřebný nábytek v závislosti na tom, jestli chcete místem plýtvat, nebo naopak šetřit (což bude asi ta častější varianta). Začněte u funkčního nábytku a nejprve potom „parkujte“ nábytek dekorativní či drobný. V plně vybaveném bytě se chyby většinou špatně vracejí a mění, protože „všechno zavazí“ apod.


2. Zvláštní péči věnujte postavení pro vás důležitých věcí, což může být např. postel, PC stůl, nebo pracovní deska. Zvažte, zdali máte v okolí dost zásuvek, zda nebude docházet k přepětí v síti aj. Popřemýšlejte, zda budete mít na práci dostatek světelných zdrojů a další „drobnůstky“. Speciální péči věnujte posteli, i sebemenší detaily můžou mít vliv na (ne)kvalitní spánek. Dopřejte si vyspat se do růžova!


3. Nepodceňujte drobnosti. Malé dekorativní věci jsou sice nefunkční a měly by přijít až nakonec. Přesto jsou to zpravidla vaše malé ale oblíbené zbytečnůstky, které mají lví podíl na tom, jak rychle se v novém domově zabydlíte.


4. Co se pokojů týče, začněte obývákem. Obývací pokoj je zpravidla místem, kde se budete pohybovat a hlavně relaxovat nejčastěji. Je tedy racionální a logické začít u něj. Pokud vycházíte s penězi „tak tak“, nešetřete na něm a raději dočasně oželte jinou, méně významnou místnost. Na obýváku se jednoduše nevyplatí šetřit.


Pozn. naštěstí určitým dnešním trendem je účelnost a střídmost. Velmi dobrý argument na ušetření peněz.


5. Nebojte se kategoricky levných věcí jako např. laminového nábytku, levné v tomto případě rozhodně neznamená automaticky špatné. Laminový nábytek nejenže je levnější, ale navíc jej neponičíte a nepodřete tak snadno, jako klasické dřevo. Ještě zajímavější se pak může jevit renovace starého a naoko nepoužitelného a zničeného vybavení (pokud ovšem nějaké máte po ruce). Za hubičku se dá sehnat např. po internetu, či na „blešácích“. Ne každý si na něj potrpí.


6. Obecně platí, že čím menší pokoj (byt), tím více se plácnete přes kapsu při koupi nábytku. Malé prostory si žádají nábytek na míru – a ten nebývá z nejlevnějších. Proto jsou leckde tak populární (a občas i vysloveně nutné) vestavěné skříně nebo dokonce pojízdný (a tedy mobilní) menší nábytek.

Pokud je pro vás vybavování bytu prozatím jen hypotetický problém, nevadí – z naší široké nabídky bytů v Plzni si vybere každý!

Autor článku: Tomáš Jančařík

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 15.04., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Šest tipů, jak vyplnit prostor

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist