Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Vrtačky – jak vybrat tu nejvhodnější?

Mezi vybavením každého zručného kutila by určitě neměla chybět vrtačka. Ta se totiž hodí nejen k drobnějším opravám, ale i dalším činnostem a mít ji kdykoli po ruce je zkrátka praktické a pohodlné. Zvláště pokud bydlíte v rodinném domku, kde je pořád co opravovat, spravovat a zlepšovat, pak se bez vrtačky prostě neobejdete. Jak si mezi širokou nabídkou vybrat tu pravou?

Elektrická nebo akumulátorová?

Jako první byste se měli zamyslet nad tím, jestli si pořídíte elektrickou vrtačku nebo vrtačku akumulátorovou – té se zkráceně říká aku vrtačka. Akumulátorové vrtačky vás neomezují přítomností kabelu, takže s nimi můžete pracovat prakticky kdekoli a jste tak příjemně mobilní. Nutno zmínit, že akumulátorové vrtačky fungují na principu napájení baterie, takže je důležité při výběru brát ohled i na její velikost. Oproti tomu elektrické vrtačky sice mají kabel, takže při použití musíte myslet na přívod elektrické energie, více toho vydrží a hodí se pro vrtání různorodých materiálů.

Vrtačka s příklepem nebo bez příklepu?

Až si budete vybírat vrtačku, budete možná řešit další dilema: je lepší vrtačka s příklepem nebo bez příklepu? Rozhodnutí je na vás. Příklep slouží k tomu, abyste se snadněji dostali hlouběji do v tvrdého materiálu – například do betonu. Pro vrtání do dřeva stačí vrtačky bez příklepu, které jsou v tomto případě dokonce praktičtější.

Aktuální nabídku vrtaček v akci či výprodeji naleznete zde.


Jaké upínací sklíčidlo je lepší?

Součástí každé vrtačky jsou vrtáky, které se upínají do tzv. sklíčidel. U vrtaček můžete v dnešní době rozlišovat dva druhy upínacích sklíčidel: rychloupínací sklíčidlo a sklíčidlo s ozubeným kolem. Zatímco rychloupínací sklíčidlo hravě utáhnete rukou, sklíčidlo s ozubeným kolem utáhnete pouze za použití kličky, bez které se neobejdete. Opět záleží na vás, doporučuje se takový postup, že pokud máte vrtačku pouze pro domácí potřeby, vystačíte si s rychloupínacím sklíčidlem. Naopak při vrtání do náročnějších materiálů nebo u vrtaček pro profesionální použití jsou lepší volbou vrtačky s upínacími sklíčidly s ozubenými koly.

Ukázka nejvyšších slev
Autor článku: Mirek Suchý

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 06.03., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Vrtačky – jak vybrat tu nejvhodnější?

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist