Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Jak se správně starat o venkovní bazén?

Venkovní bazén je v současné době dostupným standardem. Není se proto čemu divit, že se objevuje na stále větším počtu zahrad. Nabízí vítaný relax i možnost udržování se v kondici, což je pro většinu lidí lákavá vidina. Pokud bazén na zahradě máte, měli byste vědět, jak se o něho správně starat. Péče bazén totiž zahrnuje daleko více úkolů, nežli jen sesbírání spadaného nepořádku z vodní hladiny.

Ještě než přijde sezona

S péčí o bazén byste měli začít ještě před tím, než přijde letní sezona. Na začátku je potřeba sejmout z bazénu plachtu a z vodní hladiny odstranit nečistoty, které se sem během zimního odpočinku dostaly. Pokud jste v bazénu nechali vodu přes zimu, pravděpodobně bude trochu kalná a nazelenalá. V takovém případě ji vyčistěte vhodným čističem – ideálně na gelové bázi. Následně vodu přefiltrujte. Jestliže jste vodu vypustili, s pomocí vhodného přípravku vyčistěte dno i stěny bazénu a důkladně vypláchněte vodou.

TIP: Poohlížíte se po zahradních bazénech a chcete ušetřit při jeho nákupu až desítky procent? Pak nezapomeňte navštívit internetový vyhledávač slev – https://www.slewik.com/cs/dum-zahrada-akce-levne-vyprodej/bazeny/ – aktuální akce na bazény dosahují až 55%!

Aby byla voda v bazéně krásně čistá

Neodmyslitelnou součástí bazénu je filtrace. Těch je hned několik druhů:

  • filtrace písková
  • filtrace kartušová
  • filtrace molitanová

Jakou filtraci si vyberete, záleží na vás. Ohlížet se můžete na velikost bazénu. Pískové filtrace jsou považovány za velice kvalitní a účinné, voda se čistí skrze písek, který je potřeba ob sezonu kompletně vyměnit. V případě kartušové filtrace byste kartuše měli měnit každou sezonu.

Jaké přípravky během sezony používat?

Aby vám voda vydržela krásně čistá a bazén nebyl zakalený jako přírodní rybník, je potřeba udržovat správnou hodnotu pH vody. Hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí od 7,2 do 7,6. Pokud bude hodnota vyšší, voda se zakalí a sníží se účinnost bazénové chemie. Pravidelně byste měli do vody dávat chlorované tablety sloužící k desinfekci.

Ochranná plachta na bazén je třešnička na dortu

Pokud si chcete starosti bazén usnadnit, používejte ochrannou plachtu. Ta zabrání napadání nečistot do vody, které byste pak museli složitě lovit s pomocí síťky. Používat můžete klasické modré plachty, které jsou k dostání za pár korun, nebo speciální černé, jež slouží i k přirozenému ohřevu vody.

Příslušenství pro bazény v akci
Autor článku: Mirek Suchý

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 21.02., změny vyhrazeny

Diskuze

Jeden komentář

  1. Olga
    Olga 18.9.2018 at 7.29 ·

    S bazénem jsme měli plno starostí. Pořád byl špinavý a voda v něm nebyla ideální. Pomohly nám články.

Komentovat příspěvek

Jak se správně starat o venkovní bazén?

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist