Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Vybíráme vhodnou sekačku – nákupní rádce Mountfield

Pokud přemýšlíte o nákupu sekačky, ale nevíte jak na to, nezoufejte. Největší tuzemský prodejce zahradní techniky Mountfield připravil poutavého video průvodce výběrem vhodné sekačky. V něm se dozvíte například jak při výběru postupovat, na co se zaměřit a čeho se vyvarovat. Tak vzhůru na to!

Jak vybrat vhodnou sekačku?

Při výběru vhodné sekačky je dobré nejprve zvážit, jakou budeme sekat trávu a jaký od sekačky očekáváme výsledek. Budeme-li si přát krásně a pravidelně střižený trávník, bude pro nás jednoznačnou volbou rotační sekačka. Rotační sekačky dělíme do tří základních skupin. První z nich jsou elektrické sekačky, dále pak benzínové sekačky s pojezdem a benzínové sekačky bez pojezdu. Při volbě sekačky je stěžejní velikost a charakter sečené plochy. Pro menší plochy je zpravidla nejvhodnější elektrická sekačka. Pro větší plochy je pak ideální sekačka benzínová. Výhodou elektrických sekaček je jejich nízká hmotnost a minimální nároky na údržbu. U elektrických sekaček se stává již standardními funkcemi například centrální nastavení výšky sečení, dělený sběrný koš, spínač motoru přes celou šíři madla, velká kola.
Není-li v dosahu zásuvka, nebo vás obtěžuje manipulace s elektrickým kabelem, ideálním řešením je pořízení benzínové sekačky. Prvním typem jsou benzínové sekačky bez pojezdu, určené na rovinaté či menší plochy. Druhou skupinu tvoří stále žádanější sekačky s pojezdem, které jsou určeny pro větší plochy či členitější terén.
Zdroj videa a obrazového materiálu

Výběr sekačky (1) Výběr sekačky (2) Výběr sekačky (3) Výběr sekačky (4)
Autor článku: Mirek Suchý

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 03.09., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Vybíráme vhodnou sekačku – nákupní rádce Mountfield

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist