Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Zahradní domky jsou stále žádanější

Zahradní domky jsou užitečným pomocníkem, který se hodí ke každému rodinnému domu. Jeho využití je široké – zahradní domek lze využít pro uskladnění nářadí, sekačky, zahradního nábytku nebo například pro jízdní kola. Kvalitnější zahradní domky lze navíc také obývat. Jak se v tomto sortimentu orientovat a který zahradní domek je nejvhodnější zrovna pro vás, to se dozvíte v tomto nákupním rádci.

Materiálové řešení zahradních domků

Volba konstrukčního řešení je velmi důležitá, neboť ovlivňuje nejen možnosti využití domku ale také cenu. Nejlevnější zahradní domky začínají již na ceně v řádu několika tisíc a jsou zpravidla zhotoveny z plechu či plastu. Rozměry těchto základních zahradních domků se pohybují okolo 10 m2, což je dostačující pro uchování zahradního nářadí a zahradního vybavení jako je například nábytek, sekačka atp.

Ceny dražších domků, které jsou zpravidla zhotoveny ze dřeva, začínají na dvaceti tisících. Vyšší cena znamená nejen bytelnější konstrukci, ale také širší možnosti využití. Kromě uskladnění zahradního nářadí či vybavení lze tyto zahradní domky v létě obývat. Jedná se de facto o malé chatky. Využitelná plocha je u těchto modelů cca 20 m2.

Při nákupu lze výrazně ušetřit využitím slevových nabídek, v nichž lze nalézt modely ve výprodej s cenou nižší až o 60%.

Výhody a nevýhody jednotlivých konstrukčních typů

Jak již bylo uvedeno výše, nejnižší ceny naleznete zpravidla u plechových zahradních domků. Výhodou této konstrukce je kromě jiného také snadné sestavení a bezúdržbovost. Nevýhodou tohoto řešení je zejména menší bytelnost a stabilita konstrukce.

Plastové domky na zahradu zaujmou taktéž nízkou cenou a jednoduchou montáží. Výrazným pozitivem je dlouhá životnost bez velkých nároků na údržbu. Nevýhodou tohoto řešení je naopak horší stabilita. Ta je způsobena velmi nízkou hmotností v porovnání s plechovými či dřevěnými modely.

Dřevěné domky na zahradu zaujmou zejména svým vzhledem, bytelností a dobrou stabilitou. Další výhodou tohoto konstrukčního řešení je širší možnost využití. Nevýhodou je naopak náročnější montáž. Tento typ domků také klade vyšší nároky na údržbu konstrukce, které se musí pravidelně opatřovat ochranným nátěrem.

Zahradní domky
Autor článku: Mirek Suchý

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 28.04., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Zahradní domky jsou stále žádanější

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist