Vybavení pro dům, byt, dílnu i zahradu za nejlepší ceny v akci

Zahradní nábytek – průvodce výběrem zahradního vybavení

Potřebujete pomoci s výměrem zahradního nábytku? V dnešním příspěvku jsme si pro vás připravili hned dvě videa z dílny společnosti Mountfield, ve kterých nás seznámí se základními dřevinami určených pro výrobu nábytku, jednotlivými prvky zahradních sestav a rozdíly mezi nimi nebo například zárukami na zahradní vybavení.

Jaký zahradní nábytek zvolit?

Nejvhodnějším materiálem pro zahradní nábytek je zajisté masivní dřevo. V současnosti jsou stále populárnější tropické dřeviny jako například teak (hodně vysoký standard kvality a estetiky), eukalyptus (křehčí nábytek, který se hodí zejména pro realizaci menších prvků) či meant (kvalitní a odolná dřevina s vysokou hustotou). Samozřejmostí je nábytek s evropských dřevin – například ze severská borovice (vysoká hustota, dobrá odolnost).

Sestava zahradního nábytku se sestává zpravidla z stolu, křesel a doplňků. Stůl by měl být robustní s masivní horní deskou. Měl by být také rozložitelný. Křesla by měla být ergonomicky tvarovaná (sedák i opěrka) aby byla zajištěna pohodlnost. Mezi doplňkové prvky patří například servírovací stolky, polohovatelná lehátka (v části noh i zad) a slunečníky. Slunečníky by měly být nastavitelné ve všech směrech. Součástí zahradních sestav bývají zpravidla také potahy. Ty by měly být vodě odolné a pratelné.

Dalším důležitým faktorem při výběru zahradního nábytku je záruka na jednotlivé prvky. Ceny zahradních sestav začínají na cca 7000 Kč.
Zdroj: http://www.mountfield.cz/zahradni-nabytek

Nábytek na zahradu (1) Nábytek na zahradu (2) Nábytek na zahradu (3) Nábytek na zahradu (4) Nábytek na zahradu (5) Nábytek na zahradu (6)
Autor článku: Mirek Suchý

Veškeré informace jsou platné ke dni publikování 14.09., změny vyhrazeny

Diskuze

Jeden komentář

  1. Pavlína
    Pavlína 24.1.2018 at 19.49 ·

    Moc hezký článek. :) Jen mě napadá přidat ještě ratan,nebo odolnější umělý ratan. Mám pocit že v poslední době začíná být celkem populární. Já jsem si třeba koupila na balkon takovou hezkou houpačku a musím říct že je to moc hezký materiál.

Komentovat příspěvek

Zahradní nábytek – průvodce výběrem zahradního vybavení

Akce - vybavení a nářadí do každé dílny
TOPlist